Kıymetlinize Layık Bebek Odaları

Tam 40 haftalık bir maceranın sonunda onu kucağınıza almak için geri sayıma başladınız. Her geçen gün bebeğinizin kokusunu, sevincini, heyecanını yakından hissetmeye bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Bebek odası doğduğu günden itibaren bu küçük bireylerin soluyacağı özelleri anlamına gelir. Ortamın onlara uygun olması ve en önce kendilerine özel bir odalarının olması, onlara verilebilecek en güzel iyi ki doğdun armağanıdır.

Bebek odası tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Değişik konseptlerde oluşturulan bebek odaları konforlu ve bir o kadar sağlık kurallarına uygun olmak zorundadır. Çünkü asıl önemli olan bebek odası oluşturmak değil sağlıklı bir ortam oluşturabilmektedir.

Bebek odaları mobilyalarında kullanılan boya gerçekten önemli bir faktör olmaktadır. son teknolojiler sayesinde bebek odalarında kullanılan boyalar kokmayan ve dermatolojik olarak bebek cildine reaksiyon oluşturmayan boya türleri olmalıdır.

Özellikle duvar renkleri, bir bebek için en uygun uçuk tonlarda olmalı çok fazla göz yorucu ve sıkıcı renklerin kullanımından kaçınılmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, perdelerdir. Halı ve mobilya ile uyum sağlamasına özen gösterilmeli göz karmaşası yaratmaktan kaçınılmalıdır.