En Uygun Bebek Odaları Hazırlığı

Bebeğin dünyaya gelişi öncesinde başlayan güzel heyecanlardan biri de bebek odası hazırlanmasıdır. Bebekleri için her şeyin en iyisi ve en idealini isteyen ebeveynler bebek odaları alışverişinde de aynı titizlikle davranırlar.

Hazırlığın ilk aşaması bebek için seçilecek odanın belirlenmesidir. Bebek için doğru boyutlarda ve sağlıklı koşulları barındıran odalar seçilmelidir. Uygun bir bebek odasının boyutları en az 10 m2 kadar olmalıdır. Odanın doğru oranda güneş alması ve havalandırmasının yapılabilmesi gerekmektedir.

Sağlık Koşulları Ve Bebek Odaları

Kendimizden bile sakındığımız bebeklerimiz için şık ve konforlu bebek odaları oluşturmanın yanı sıra önceliğimiz sağlıklı ve güvenli bebek odaları hazırlamak olmalıdır. Odanın hijyeni ve kimyasallardan arındırılması ve sağlıklı mobilya, tekstil ve aksesuar seçimi oldukça önemlidir.

Bebe odası olacak odanın zemini doğal ahşaptan ya da bakteri ve toz barındırmayan halılardan döşenmelidir. Özellikle seçimi yapılacak olan mobilyaların yine ahşap gibi doğal malzemelerden üretilmiş olması ve zararlı kimyasallarla boyanmamış olması gerekir.

Oda da yer alacak tekstil ve mefruşat ürünlerinin seçiminde de doğal malzemeler ile üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Aydınlatmada kullanılacak ürünlerinse yeterli derecede ışık vermesi ve bebeği rahatsız etmemesi önemli bir nokta.