Blog

Bebek Odalarında Aksesuarların Önemi

Ayrıntıların hayatımızı değiştirdiğini unutmamak gerekir. Bu küçük ayrıntıları aksesuarlar oluşturmaktadır. Bu yüzden bebek odalarında da aksesuarlara yer vermeliyiz.

Bu aksesuarları kullanırken odanın görünüşüne dikkat ettiğimiz kadar bebeğinizin zarar görmemesine de dikkat etmeliyiz. Onları rahatsız edecek şekilde kalabalık bir bebek odası yapmamalıyız. Bebek odasını hazırlarken önceliğimizin bebek olduğunu unutmamalıyız. Bu küçük ayrıntılardan biraz bahsedelim.

Kapıda hoş geldiniz yazan bir resim ya da noel babanın çoraplarından olabilir. Bebek odasının duvarları sade ise bir tanesini resim ya da tablolar ile süsleyebiliriz. Duvar ve tabanlara fosforlu objeler kullanılabilir ve geceleri oda içerisinde hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bebeğin farklı nesneler görüp tanımasına yardım etmiş oluruz.

Bebeğin cinsiyetine göre abajur da çeşitli desenler kullanabiliriz. Kız bebek ise barbie resimleri, tüylü peluşlar ya da sade bir fon kağıdı kullanabiliriz. Erkek bebekler de ise araba, gemi ya da bir çizgi film karakteri olabilir. Seçimlerimizi yaparken bebeği olumsuz etkileyecek, hayal dünyasını kötü yönde etkileyecek nesneler kullanmamaya özen göstermeliyiz.

Bebek odasının dikkat çekici yerlerinden biride bebeğin beşiğidir. Beşiğin korkuluklarını kumaşla kaplayabiliriz. Beşikte aksesuar olarak bebek için tasarlanmış bir yastık da bulunabilir. Üstünde adı, kaç kilo doğduğu, boyu gibi küçük ayrıntılara da yer verebiliriz. İleri de arkadaşlarına gösterebileceği güzel ve farklı bir anı olmuş olur.

Bebek odasında saat de bulunmalıdır. Mama saatlerini unutmamak için saatin alarmını kurup bize yardımcı olmasını sağlayabiliriz. Odanın atmosferini değiştirmek için mobilyalarla uyumlu küçük bir puf da bebek odasın da yerini alabilir. Bebeğin ilgisini çeken ayrıntılar bebeğin odasını sevmesine yardımcı olur, buda ebeveynlere yardımcı olur.

Küçük aksesuarlar güzel bir oda bebeğiniz için sağlıklı bir yaşama yardımcı olur.

Bebek Odası Mobilyalarında Son Trend

Estetik görünüm zenginliğinin yanı sıra klasik ve modern tasarımları ile konforu bir adım daha yukarıya çeken Elina bebek odası, aynı zamanda bebeklerin hijyen ortamında gelişim gösterebilmeleri için ayrıntıları ile sağlıklı bir hayatın ilk basamağını bebeklere kazandırmaktadır.

Bebeklerin Sağlığı İçin Ahşap Mobilya Tercihi

Metal üretimler bebeğe yorgunluk vermekte olup, uyku düzeninin aksamasına neden olmaktadır. Ihlamur ağacından üretimi olan bebek odası ürünleri hiçbir fabrikasyona uğramadan direk el işçiliği üretimler ile bebeklerin zarar görmesine neden olan keskin ve sivri hatlara sahip olmadan son derece üst seviyede kullanım sergilemektedir.

Elina bebek odası, bir bebek odasının ihtiyacı olan tüm gereksinimlerden daha fazlasını içermektedir. Daha uzun yıllar kullanım için tasarlanmış olan yatak, 160 ile 180 cm kadar boya erişebilmekte, bebeğin uyku düzeninde hiçbir aksaklığa yer vermemektedir.

Bebek Odası Mobilyalarında Son Trend

Bebek Odası Mobilyalarında Son Trend

Yüzde 80’i masif ıhlamur ağacından imal edilen elina bebek odası mobilya takımında duvar rafı, şifonyer, oyuncak rafı, karyola, , elbise dolabı ve dinlenme pufu bulunmaktadır.

Standart üstü bir üretim eseri olan elina bebek odası mobilyaları, şık bir görünüm sergilerken aynı zamanda üst düzey beklentilere de kolayca cevap verebilmektedir.

Bebek Odası Alırken Dikkat Edilecekler

Bebek odasını yapmaya sıra geldiğinde her anne ve baba adayı heyecanlanır. Bebek beşikleri nasıl olmalı ya da nelere dikkat edilmeli gibi birçok soru akıllarda yer almaya başlar ve birçok soru birbirini izleyip durur.

Bebek beşiği alırken ise dikkat etmeniz gereken bazı konular var elbette. Olabildiğince geniş ve büyük bir yatak almanızı öneririz. Çocuğunuz çok çabuk büyüyecek ve rahat dönmediği için küçük yatak aldığınıza pişman olacaksınız.

Bebek Odası Alırken Dikkat Edilecekler

Bebek Odası Alırken Dikkat Edilecekler

Özellikle emniyetli ve boyasal ürünlerin zarar vermeyeceği ürünleri tercih etmenizde fayda var. Sizler özellikle my baby brand ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kendilerine has ve özel ürün grupları ile favoriniz olacak ve sizi büyüleyecektir. My baby brand markasında aradığınız birçok ürünü bulabilirsiniz.

Aradıklarınız Burada

Bebek beşikleri adına aradığınız ya da aksesuar adına aradığınız birçok şey size ulaşacak ve çok hoşunuza gidecektir.

Bebek beşiği ihtiyaçlarınızı alırken satış temsilcinize de danışabilir ve aklınıza takılan her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Artık daha güvende hissedebileceğiniz ürün grupları ile arkanıza yaslanın ve bebeğinizin doğmasını bekleyiniz.

Bebek Odalarında My Baby Brand Zarafeti

Geçmişten beri anneler bebek bekledikleri süre içerisinde, bebekleri için sevimli ve sıcak bir oda hayal eder ve kafalarında tasarlarlar. Onların çeşitli beklentilerine cevap veren My Baby Brand annelere ve anne adaylarına sesleniyor.

EA Mimarlık kuruluşu olan My Baby Brand, modern, klasik, avangarde gibi çeşitli tarzlarda ve konseptlerde bebek odası mobilya ve aksesuarları tasarlamaktadır.  Tasarladıkları mobilyalarda, bebeklerin zarar görmemeleri en ince şekilde düşünülerek tehlikeler ortadan kaldırılmıştır. Bebek ürünlerinden çok önem verilen noktayı görsellikle birleştirerek anne adaylarının hayallerindeki bebek odaları için istedikleri her şeyi düşünerek kullanıma sunmaktadırlar.

Bebek Odalarında My Baby Brand Zarafeti

Bebek Odalarında My Baby Brand Zarafeti

My Baby Brand Bebek Beşikleri

Bebek odalarının en önemli öğesi olan bebek beşikleri modelleri farklı tarzlarda birbirinden sevimli tasarımları ile anne ve babaların beğenisine sunulmaktadır. Bebek beşiği modelleri bebekler için olası tehlikelerden arındırılmış olarak şık, zarif ve aynı zaman şirin modellerde satışa sunulmaktadır.

Bebek beşiklerini tamamlayan dolaplar, özel aydınlatma ürünleri, avizeler, emzirme koltukları, tekstil kategorisinde çeşitli ürünler de koleksiyonlar arasında yer almaktadır.

Kıymetlinize Layık Bebek Odaları

Tam 40 haftalık bir maceranın sonunda onu kucağınıza almak için geri sayıma başladınız. Her geçen gün bebeğinizin kokusunu, sevincini, heyecanını yakından hissetmeye bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Bebek odası doğduğu günden itibaren bu küçük bireylerin soluyacağı özelleri anlamına gelir. Ortamın onlara uygun olması ve en önce kendilerine özel bir odalarının olması, onlara verilebilecek en güzel iyi ki doğdun armağanıdır.

Bebek odası tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Değişik konseptlerde oluşturulan bebek odaları konforlu ve bir o kadar sağlık kurallarına uygun olmak zorundadır. Çünkü asıl önemli olan bebek odası oluşturmak değil sağlıklı bir ortam oluşturabilmektedir.

Bebek odaları mobilyalarında kullanılan boya gerçekten önemli bir faktör olmaktadır. son teknolojiler sayesinde bebek odalarında kullanılan boyalar kokmayan ve dermatolojik olarak bebek cildine reaksiyon oluşturmayan boya türleri olmalıdır.

Özellikle duvar renkleri, bir bebek için en uygun uçuk tonlarda olmalı çok fazla göz yorucu ve sıkıcı renklerin kullanımından kaçınılmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, perdelerdir. Halı ve mobilya ile uyum sağlamasına özen gösterilmeli göz karmaşası yaratmaktan kaçınılmalıdır.

Bebek Odası Fikirleri

Bebek odası nasıl olmalı sorusunun cevabı için öncelikli olarak evdeki en uygun odayı belirlemek gerekmektedir. Bunun için gürültünün az hissedildiği ve kış aylarında güneşten yararlanılabilmesi için kuzey cepheli olmayan bir odanın tercih edilmesi önerilmektedir.

Bebek odalarında konfor ve kullanım alanı kolaylığı en önemli unsurlardandır. Bunun için ergonomik tasarımlı mobilyalar seçilmeli, günümüz teknolojisiyle üretilen çok fonksiyonlu ürünler, yani daha az alanda daha çok şey yapılmasına imkân veren üniteler kullanılmalıdır.

Bebek odası mobilyalarında zararlı maddeler içermeyen aksesuarlar tercih edilmeli ve anti bakteriyel tekstil ürünlerine yer verilmelidir. Özellikle perde, nevresim gibi ürünlerin temizliği büyük önem taşımaktadır.

Bebek Odası Renkleri

Bebek odası nasıl olmalı denildiğinde bilinenin aksine bebek odalarında parlak ve canlı renklerden çok pastel ve sade tonların kullanılması gerekmektedir. Hem bebek hem de anne üzerinde olumlu etkiler yaratan, dinginlik hissi veren açık tonlardaki yeşil, mavi, beyaz gibi renklerin tercih edilmesi oda içerisinde daha huzurlu bir ortam yaratılmasına yardımcı olmaktadır. Mobilyalarda da benzer şekilde karmaşık renkli ürünlerden ziyade sade ve mat renkli ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Bebek Odası Takımı Modelleri

Hemen hemen tüm markalar benzer içerikli bebek odası takımları üretmektedir. Bebeğin yanı sıra annenin de kullanabileceği ürünler ve üniteler ile desteklenen mobilya takımları için uygun aksesuar seçenekleri de sunulmaktadır.

Pek çok marka görünümden çok bebeklerin sağlığını ön planda tutarak kaliteli ve hijyenik malzemelere bebeklere zarar vermeyecek mobilya ve aksesuarları üretmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda bebek odası takımı modelleri bünyesinde anti bakteriyel ürünler, zararlı maddeler içermeyen malzemeler kullanılmakta ve ilerleyen yaşlarında bebeğe zarar verebilecek keskin kenarlı ve hatlı mobilya üretiminden kaçınılmaktadır.

Genellikle bebeklerin dikkatini çekmesi için rengârenk döşenen odaların aksine günümüzde daha sakin ve dingin bir ortam yaratılabilmesi için sade ve klasik bebek odası modelleri tasarlanmakta ve bu modeller yine renkli aksesuarlar yardımı ile hareketlendirilmektedir.

Bebek Odası Takımı Neleri İçerir?

Bebek odası takımı modelleri denildiğinde tüm modellerde temel olarak yatak, yatak koruyucusu, dolap ve şifonyer yer almaktadır. Bunlara ek olarak bazı modellerde anneler için sallanan sandalyeler, mobilyalara uygun lambalar ve alt değiştirme üniteleri ek olarak sunulmaktadır.

Bebek Odası Dekorasyonu Önerileri

Bebek odaları ebeveynlerin özenle eşya seçiminde bulunarak çocukları için en iyi olacağını düşündükleri mobilya tercihleri yapılarak dekore edilmektedir. Bu dekorasyonlarda ilk çocuk için yapılan dekorasyon ile ilerleyen çocuklardaki bebek odası dekorasyonlarında farklılıklar oluşmaktadır.

Bunun temel sebebi olarak ilk çocuk bir deneyimdir ve kişiler tecrübe kazandıkça daha kullanışlı eşya tercihlerinde bulunmaktadırlar.

Bebek odası dekorasyonunda halı seçimi nasıl yapılmalıdır?

Bebek odası halı seçiminden önce bebek odası olarak kullanılan odanın zemin döşemesine dikkat edilmektedir. Zemini parke olan bir bebek odası dekorasyonunda halı seçiminizi parça halı şeklinde yaparak bebeğinizin sağlıklı bir ortamda büyümesine rehberlik edebilirsiniz. Böylelikle ilerleyen günlerde çocuğunuz büyüdükçe bebekliğinde kullanılan halı yerine çocuğunuzun zevkine göre bir halı seçiminde bulunabilirsiniz.

Bebek odalarında ayrıca dikkat edilen bir diğer ayrıntı kız ve erkek oluşuna göre sadece pembe ve mavi renklerden yararlanılmaması gerektiğidir. Kız çocuğunuz da olsa erkek çocuğunuz da olsa büyüdüğü zaman bu renkler sık görmeye alıştığı için ona itici bir renk gibi gelebilmektedir. Bu nedenle yeşil, sarı, turuncu gibi daha değişik renklerden yararlanılmalıdır.

Bebek Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Bebek odalarına girildiği zaman bebekleri anımsatan objeler yer alsa da bu objeler arasında kalıcı olabilecek seçimler yapmak yerine mobil ya da farklı aksesuarlarla bebek odası olduğunu anımsatan tercihlerde bulunulmalıdır. Bebek odası dekorasyonlarında kapıya asılacak bir bebek kapı süsü bu dekorasyon anlayışını size örnek teşkil edecek bir aksesuar seçimi olabilir.

Bebek odaları dekorasyonunda zemin seçimi neden önemlidir?

Bebek odası dekorasyonları yapılırken her ayrıntıya ayrı bir dikkat ve özen gösterilse de bebek odaları zemin dekorasyonu daha çok önem teşkil etmektedir. Çünkü bebeklerin emekleme ve ayağa kalkma eylemlerini gerçekleştirdiği bu odanın hijyenik ve ısı yalıtımının önemli olması dekorasyondan daha çok önem arz eden bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bebek odası zemin döşeme seçiminde parkelerden yararlanmanız sizler için yararlı olacaktır. Bunun sebebi olarak ise temizliğinin kolay olması ve bu sebepten ötürü çocuğunuzun sağlıklı büyümesi için iyi bir ortam oluşturması gerekçe olarak gösterilmektedir. Sizlerde zemin tercihinde bulunurken dikkat etmeli ve tercihinizi parkeden yana kullanmalısınız.

Bebek Odası Seçimi

Çiftlerin en zorlu karar verme aşamalarından birisi hepinizin bildiği gibi düğün evreleridir. Bu süreç atlatıldıktan sonraki en büyük koşturmaca ve en tadına doyulmaz heyecan ise; bebek bekliyor olmaktır. Bebek bekleme sürecinin sonunda yeniden start verilen evre bebek odası temin edilecek olan evredir.

Cinsiyeti aylar öncesinden belirlenmiş olan bebeğinizin sıradaki hediyesi, yatacağı ve mışıl mışıl uyuyarak huzur içinde vakit geçireceği bir odadır. Bebek odaları hem çeşitleri ile hem de kaliteleri ile ebeveynleri kendilerine hayran bırakarak bu süreci zorlaştırmaktadırlar.

Hayalinizdeki bebek odası nasılsa onu kurun

Hayalinizde hep bembeyaz cibinliklerle süslü bir bebek odası hayali mi vardı? Yahut bir prenses yatağı mı? Yoksa krallara layık bir oda mı? Tüm bunları gerçekleştirmenize engel olabilecek hiçbir engel yok.  Birbirinden farklı tasarımları mevcut olan bebek odası bebeğinize armağan edebileceğiniz ilk hediyelerden birisi olacağından seçim yaparken çok dikkatli olmalısınız.

Hazır bebek odaları içerisinden birini seçerek evinize taşıyabileceğiniz gibi, oda ölçülerinize istinaden gerçekleştirebileceğiniz özel sipariş üretimlerde gerçekleştirilebilir.

Older Entries