Bebek Odası Hazırlama

Aileye yeni bir bireyin katılması her zaman heyecan verici bir olay görülür. Bundan dolayı da bebeğin odası aylar öncesinden hazırlanmaya başlanır. Bebek odaları hazırlanırken önemli olan şeylerden bir tanesi, bebeğin o odada kendini rahat hissetmesidir.

Bebeğin kendini rahat hissedeceği bir elina bebek odası hazırlamak için öncelikle odanın duvarlarını pastel tonlardaki renklerle renklendirmek gerekir. Bu renkler bebeklerin sakinleşmesini sağlayacaktır.

Bebek Odası Mobilyaları Seçimi

Bebek odaları için seçilecek olan mobilyaların doğal malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü boyanmış olan mobilyalar boyanın içerisindeki zararlı maddelerden dolayı bebeklere ciddi zararlar vermektedir.

Bebekler çok hızlı büyümektedir. Dolayısıyla bebek odası için alacağınız yatağın ileriki dönemlerde de kullanılabilecek tarzda hazırlanmış olması hem sizin hem de bebeğiniz için çok faydalı olacaktır. Böylelikle ileriki zamanlarda bebek yatağı dönüştürülerek çocuk yatağı haline gelebilecektir.

Bebeğin yatağının seçiminde çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü pek çok ev kazası bebeğin kafası ya da vücudunun yataktaki korkuluklara takılmasından kaynaklanmaktadır. Bunu önlemek için sık ararlıklara sahip korkuluklu yatakların tercih edilmesi gerekmektedir.