Bebek Odası Fikirleri

Bebek odası nasıl olmalı sorusunun cevabı için öncelikli olarak evdeki en uygun odayı belirlemek gerekmektedir. Bunun için gürültünün az hissedildiği ve kış aylarında güneşten yararlanılabilmesi için kuzey cepheli olmayan bir odanın tercih edilmesi önerilmektedir.

Bebek odalarında konfor ve kullanım alanı kolaylığı en önemli unsurlardandır. Bunun için ergonomik tasarımlı mobilyalar seçilmeli, günümüz teknolojisiyle üretilen çok fonksiyonlu ürünler, yani daha az alanda daha çok şey yapılmasına imkân veren üniteler kullanılmalıdır.

Bebek odası mobilyalarında zararlı maddeler içermeyen aksesuarlar tercih edilmeli ve anti bakteriyel tekstil ürünlerine yer verilmelidir. Özellikle perde, nevresim gibi ürünlerin temizliği büyük önem taşımaktadır.

Bebek Odası Renkleri

Bebek odası nasıl olmalı denildiğinde bilinenin aksine bebek odalarında parlak ve canlı renklerden çok pastel ve sade tonların kullanılması gerekmektedir. Hem bebek hem de anne üzerinde olumlu etkiler yaratan, dinginlik hissi veren açık tonlardaki yeşil, mavi, beyaz gibi renklerin tercih edilmesi oda içerisinde daha huzurlu bir ortam yaratılmasına yardımcı olmaktadır. Mobilyalarda da benzer şekilde karmaşık renkli ürünlerden ziyade sade ve mat renkli ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir.