Bebek Odalarında Aksesuarların Önemi

Ayrıntıların hayatımızı değiştirdiğini unutmamak gerekir. Bu küçük ayrıntıları aksesuarlar oluşturmaktadır. Bu yüzden bebek odalarında da aksesuarlara yer vermeliyiz.

Bu aksesuarları kullanırken odanın görünüşüne dikkat ettiğimiz kadar bebeğinizin zarar görmemesine de dikkat etmeliyiz. Onları rahatsız edecek şekilde kalabalık bir bebek odası yapmamalıyız. Bebek odasını hazırlarken önceliğimizin bebek olduğunu unutmamalıyız. Bu küçük ayrıntılardan biraz bahsedelim.

Kapıda hoş geldiniz yazan bir resim ya da noel babanın çoraplarından olabilir. Bebek odasının duvarları sade ise bir tanesini resim ya da tablolar ile süsleyebiliriz. Duvar ve tabanlara fosforlu objeler kullanılabilir ve geceleri oda içerisinde hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bebeğin farklı nesneler görüp tanımasına yardım etmiş oluruz.

Bebeğin cinsiyetine göre abajur da çeşitli desenler kullanabiliriz. Kız bebek ise barbie resimleri, tüylü peluşlar ya da sade bir fon kağıdı kullanabiliriz. Erkek bebekler de ise araba, gemi ya da bir çizgi film karakteri olabilir. Seçimlerimizi yaparken bebeği olumsuz etkileyecek, hayal dünyasını kötü yönde etkileyecek nesneler kullanmamaya özen göstermeliyiz.

Bebek odasının dikkat çekici yerlerinden biride bebeğin beşiğidir. Beşiğin korkuluklarını kumaşla kaplayabiliriz. Beşikte aksesuar olarak bebek için tasarlanmış bir yastık da bulunabilir. Üstünde adı, kaç kilo doğduğu, boyu gibi küçük ayrıntılara da yer verebiliriz. İleri de arkadaşlarına gösterebileceği güzel ve farklı bir anı olmuş olur.

Bebek odasında saat de bulunmalıdır. Mama saatlerini unutmamak için saatin alarmını kurup bize yardımcı olmasını sağlayabiliriz. Odanın atmosferini değiştirmek için mobilyalarla uyumlu küçük bir puf da bebek odasın da yerini alabilir. Bebeğin ilgisini çeken ayrıntılar bebeğin odasını sevmesine yardımcı olur, buda ebeveynlere yardımcı olur.

Küçük aksesuarlar güzel bir oda bebeğiniz için sağlıklı bir yaşama yardımcı olur.